W sobotę bydgoski Zawisza po raz 2. zmierzył się z Tartakiem Wudzyn. Podobnie jak jesienią mecz zakończył się zwycięstwem bydgoszczan 4-0. W przeciwieństwie do pierwszego spotkania, tym razem niebiesko-czarni zaczęli strzelać już przed przerwą.

Wynik otworzył Sergiusz Kot, dla którego było to 2. trafienie w tym roku (3. w tym sezonie). Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Arkadiusz Nowicki wykorzystując podanie Bartosza Bąka. Nowicki jest najskuteczniejszym zawodnikiem Zawiszy w tym roku kalendarzowym (3 gole).

Kolejne bramki zdobywali zawodnicy wprowadzeni do gry w trakcie drugiej połowy. Po 237 dniach do siatki trafił Patryk Straszewski. Jeszcze dłużej na gola w niebiesko-czarnych barwach czekał Przemysław Janiszewski. Poprzednie a zarazem jedyne trafienie zanotował w swoim debiucie – 3 października 2007 roku w meczu Pucharu Polski z Gopłem Kruszwica. Od tamtego czasu minęło 3867 dni.

Dla Zawiszy był to 13. mecz z rzędu bez porażki. 20. raz bydgoszczanie walczyli o ligowe punkty w Potulicach. Do tej pory ani razu nie przegrali na stadionie Dębu (19 zwycięstw, 1 remis).

W 13. meczu w tym sezonie Zawisza nie stracił gola. Po raz 11. z czystym kontem kończył mecz Marcin Niwiński.

BRAMKI DLA ZAWISZY
28′ Sergiusz Kot5. ligowy gol w barwach Zawiszy / 3. ligowy gol w tym sezonie
33′ Arkadiusz Nowicki17. ligowy gol w barwach Zawiszy / 11. ligowy gol w tym sezonie
75′ Patryk Straszewski5. ligowy gol w barwach Zawiszy / 5. ligowy gol w tym sezonie
88′ Przemysław Janiszewski1. ligowy gol w barwach Zawiszy / 1. ligowy gol w tym sezonie