Drugi awans z rzędu stał się faktem! Piłkarze Zawiszy jadąc na ostatni wyjazd do Sępólna Krajeńskiego wiedzieli, że są o krok od upragnionego celu. Nie zawiedli. W meczu z Krajną powtórzyli wynik z jesieni i już w sobotę mogli świętować awans do klasy okręgowej.

Niepokonani od 16 spotkań bydgoszczanie mierzyli się z solidną na własnym stadionie (27/36 pkt., 3. wynik w lidze), lecz ostatnio będącą w gorszej formie (5 porażek z rzędu) Krajną Sępólno Krajeńskie. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać nieco ponad 20 minut. Wynik meczu otworzył Bartosz Stoppel strzelając swojego 3. gola w tym sezonie (1. w tym roku). Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

W drugiej połowie bramki zdobywali dwaj zawodnicy walczący w tym sezonie o miano najskuteczniejszego w zespole Zawiszy. W 56. minucie do siatki trafił Paweł Kanik. 8 minut później na listę strzelców wpisał się Wojciech Ruczyński, dla którego był to jubileuszowy 50. ligowy gol w barwach Zawiszy! Na kolejnego gola kibice czekali niespełna 3 minuty. Wynik spotkania ustalił Kanik zdobywając 16. bramkę w tym sezonie i 30. w niebiesko-czarnych barwach. Po raz 4. w tym sezonie zakończył mecz z przynajmniej 2 zdobytymi bramkami.

BRAMKI DLA ZAWISZY
23′ Bartosz Stoppel4. ligowy gol w barwach Zawiszy / 3. ligowy gol w tym sezonie
56′ Paweł Kanik29. ligowy gol w barwach Zawiszy / 15. ligowy gol w tym sezonie
64′ Wojciech Ruczyński50. ligowy gol w barwach Zawiszy / 14. ligowy gol w tym sezonie
67′ Paweł Kanik30. ligowy gol w barwach Zawiszy / 16. ligowy gol w tym sezonie

3. raz z rzędu bydgoszczanie zakończyli mecz bez straty gola. To już 16. spotkanie w tym sezonie, w którym przeciwnicy nie potrafili pokonać bramkarza Zawiszy. 14. z Marcinem Niwińskim w bramce.

Jeszcze 2 lata temu Zawisza przygotowywał się do startu w klasie B. Przez 2 sezony przeskoczył z ósmego poziomu rozgrywkowego na szósty. 2 z 7 kroków w kierunku Ekstraklasy wykonane.

Fot. Zawisza Bydgoszcz – FOTO