Za kilka dni bydgoski Zawisza zainauguruje sezon w rozgrywkach klasy okręgowej. W sobotę poznaliśmy nazwiska 7 zawodników, których zobaczymy w niebiesko-czarnych barwach.

Najbogatsze CV spośród zawodników, którzy przychodzą tego lata ma Jakub Witucki. Wychowanek Pałuczanki Żnin może się pochwalić się największą liczbą występów w III lidze. Łącznie na 4. poziomie rozgrywkowym zagrał w 188 meczach, w których zdobył 13 bramek. Na III-ligowych boiskach reprezentował barwy Chemika Bydgoszcz (28 razy), Gryfa Słupsk (32 razy, grupa pomorsko-zachodniopomorska), Wdy Świecie (106 razy), Elany Toruń (15 razy) oraz Startu Warlubie (7 razy). Poprzedni sezon spędził w świeckiej Wdzie, dla której wystąpił w 29 ligowych meczach (26 razy w podstawowym składzie) zdobywając 1 gola. Zaliczył także występ (90 minut) w ogólnopolskich rozgrywkach Pucharu Polski (Wda na własnym boisku uległa Radomiakowi 1-3).

Jakub Witucki Imię Jakub
Nazwisko Witucki
Data urodzenia 24 lipca 1992
Sezon Klub Rozgrywki M Min. Br. Ż.k. Cz.k.
Pałuczanka Żnin (juniorzy)

Po 5 latach do Zawiszy wraca Krzysztof Urtnowski. 24-letni wychowanek niebiesko-czarnych nie miał okazji zadebiutować w pierwszej drużynie. W rezerwach bydgoskiego klubu zanotował 16 meczów na poziomie IV ligi (2 bramki) oraz 4 występy w klasie okręgowej. Ostatnie 3 sezony spędził w IV-ligowej Pogoni Mogilno, dla której rozegrał 82 mecze ligowe (11 goli) oraz 6 meczów w okręgowym Pucharze Polski (1 gol). Z roku na rok stawał się coraz pewniejszym elementem zespołu z Mogilna o czym świadczy coraz większa liczba minut na boisku (w sezonie 2017/2018 – 2697).

2008/2009 Zawisza Bydgoszcz (juniorzy)

Kolejnym, który będzie miał szansę pokazać się bydgoskiej publiczności jest Natan Zniszczol. 18-letni skrzydłowy jest wychowankiem Unii Janikowo. W IV lidze zadebiutował już jako 16-latek. W poprzednim sezonie wystąpił w 31 ligowych spotkaniach, w których zagrał łącznie 1759 minut.

2013/2014 Unia Janikowo (juniorzy)

5 sezonów na poziomie klasy okręgowej (II grupa kujawsko-pomorska) ma na koncie Patryk Kozłowski. Wychowanek Zjednoczonych Piotrków Kujawski całą dotychczasową karierę (za wyjątkiem półrocznego epizodu w Starcie Radziejów) spędził w swoim macierzystym klubie. W sezonie 2017/2018 wystąpił w 24 spotkaniach Zjednoczonych. Do siatki rywala trafiał 8 razy, a na uwagę zasługują 4 gole zdobyte w meczu z Piastem Złotniki Kujawskie.