W drugiej kolejce Zawisza udał się do Jabłonowa Pomorskiego na mecz z miejscowym Naprzodem. Pierwsza połowa spotkania, tak samo jak w inauguracyjnej kolejce, skończyła się bezbramkowym rezultatem. Bydgoszczanie zaczęli trafiać do siatki dopiero w ostatnich 30 minutach gry. Po dwóch golach Brzezińskiego, jednym Kanika, Ruczyńskiego oraz Cielasińskiego niebiesko-czarni zakończyli mecz pięciobramkowym zwycięstwem.

Na pierwszą bramkę kibice Zawiszy czekali krócej niż w Kowalewie Pomorskim – tym razem 67 minut. Wynik spotkania otworzył Adrian Brzeziński. 23-letni pomocnik miał również udział przy drugiej bramce, kiedy to zagrał piłkę do Artura Cielasińskiego.

Na 3-0 podwyższył Paweł Kanik, który w ostatnich 3 meczach wyjazdowych (wliczając wyjazd do Sępólna Krajeńskiego w zeszłym sezonie) zdobył 4 gole.

Po raz 1. w tym sezonie sędzia odgwizdał rzut karny na korzyść Zawiszy, którego pewnie wykorzystał Wojciech Ruczyński.

Wynik ustalił Adrian Brzeziński zdobywając swoją 13. bramkę z „zetką” na piersi oraz zaliczając 2. dublet w niebiesko-czarnych barwach.

BRAMKI DLA ZAWISZY
67′ Adrian Brzeziński12. ligowy gol w barwach Zawiszy / 1. ligowy gol w tym sezonie
74′ Artur Cielasiński11. ligowy gol w barwach Zawiszy / 1. ligowy gol w tym sezonie
78′ Paweł Kanik32. ligowy gol w barwach Zawiszy / 2. ligowy gol w tym sezonie
83′ Wojciech Ruczyński51. ligowy gol w barwach Zawiszy / 1. ligowy gol w tym sezonie
90′ Adrian Brzeziński13. ligowy gol w barwach Zawiszy / 2. ligowy gol w tym sezonie

Bydgoszczanie są jednym z 5 zespołów z kompletem punktów po 2 kolejkach. Ponadto są w gronie 6 drużyn, które nie straciły jeszcze bramki w tych rozgrywkach. Bramkarz Zawiszy – Marcin Niwiński nie wpuścił gola od 516 minut (doliczając spotkania z poprzedniego sezonu).