815 dni czekali kibice na mecz w Bydgoszczy, w którym gospodarzem będzie Zawisza. Na stadionie przy ulicy Sielskiej w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski niebiesko-czarni podejmowali drużynę Kolegium Sędziów K-PZPN. Gospodarze nie dali szans arbitrom i to ich zobaczymy w kolejnej rundzie.

Trener Jacek Łukomski dał szansę zawodnikom, których rzadziej widujemy w meczach ligowych. Z graczy, którzy rozpoczynali wczorajsze spotkanie tylko Bartosz Stoppel, Natan Zniszczol oraz Patryk Kozłowski wychodzili w lidze w podstawowym składzie. 4 zawodników (Stypczyński, Szymański, Detmer, Straszewski) zaliczyło pierwszy występ w tym sezonie, kolejnych 4 (Deresiewicz, Ignatowski, Ziemba, Błażejewicz) po raz pierwszy zobaczyliśmy od początku meczu.

Zawisza wyszedł na prowadzenie już w 1. minucie po akcji dwóch Patryków. Podanie Patryka Błażejewicza wykorzystał Patryk Kozłowski. Było to 1. trafienie byłego gracza Zjednoczonych Piotrków Kujawski dla Zawiszy. Minutę później bramkę zdobył kolejny Patryk – Straszewski. Trzeciego gola dla Zawiszy strzelił Błażejewicz po podaniu Kozłowskiego.

Jeszcze przed przerwą sędziowie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy. Była to 1. stracona przez Zawiszę bramka w tym sezonie.

W dwóch poprzednich spotkaniach niebiesko-czarnych wszystkie bramki padały w drugiej połowie. Za to w środowym meczu po przerwie nie zobaczyliśmy już żadnego gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1. Dla Zawiszy to 3 zwycięstwo z rzędu.

W 60. minucie byliśmy świadkami debiutu Jakuba Karbowskiego.
16-letni bramkarz jest pierwszym (i na razie jedynym) zawodnikiem urodzonym w XXI wieku, który zagrał w Zawiszy.

BRAMKI DLA ZAWISZY
1′ Patryk Kozłowski1. gol w barwach Zawiszy / 1. gol w tym sezonie
2′ Patryk Straszewski6. gol w barwach Zawiszy / 1. gol w tym sezonie
24′ Patryk Błażejewicz3. gol w barwach Zawiszy / 1. gol w tym sezonie