Który piłkarz Zawiszy był najlepszy w minionym miesiącu? Od soboty kibice mogą uczestniczyć w zabawie zorganizowanej przez oficjalny fanpage klubu. Do końca jutrzejszego dnia za pomocą Facebooka mogą oddawać swoje głosy na jednego z 3 zawodników. Wśród nominowanych: Paweł Kanik, Patryk Kozłowski oraz Adrian Brzeziński. Przyjrzeliśmy się występom całej trójki w minionym miesiącu, by ułatwić wybór tym, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu.

Głosy można oddawać lajkując ten post.

PAWEŁ KANIK
Gdy już wszyscy myśleli, że Zawisza w Kowalewie Pomorskim podzieli się punktami z Promieniem, to napastnik Zawiszy w doliczonym czasie zdobył gola na wagę 3 punktów. W sierpniu Kanik wpisywał się na listę strzelców w każdym z 3 meczów, w których wystąpił. Trafiał do siatki średnio co 68 minut i jest w tej chwili najskuteczniejszym piłkarzem Zawiszy. Oprócz goli ma na koncie 1 asystę (w Jabłonowie Pomorskim).

11.08 Promień (liga) 34 minuty 1 gol bez asysty bez kartek
18.08 Naprzód (liga) 90 minut 1 gol 1 asysta bez kartek
22.08 KS K-PZPN (puchar) bez występu
25.08 Sokół (liga) 80 minut 1 gol bez asysty bez kartek
204 minuty 3 gole 1 asysta bez kartek

PATRYK KOZŁOWSKI
Druga połowa sierpnia była dla nowego nabytku Zawiszy bardziej udana niż pierwsza. W spotkaniach w Kowalewie Pomorskim i Jabłonowie Pomorskim grał odpowiednio 65 i 59 minut i nie miał udziału przy bramkach. Za to w meczu pucharowym z Kolegium Sędziów K-PZPN należał już do najlepszych na boisku. Jest autorem najszybciej zdobytej bramki dla Zawiszy w tym sezonie (1. minuta). Miał udział przy bramce Patryka Błażejewicza. Asyst w tym spotkaniu mógł zaliczyć jeszcze kilka, gdyby lepszą skutecznością popisali się jego koledzy z zespołu. W Radominie wszedł na ostatnie 20 minut i zdobył ważną bramkę na 2-0.

11.08 Promień (liga) 65 minut bez gola bez asysty bez kartek
18.08 Naprzód (liga) 59 minut bez gola bez asysty 1 żółta kartka
22.08 KS K-PZPN (puchar) 90 minut 1 gol 1 asysta 1 żółta kartka
25.08 Sokół (liga) 20 minut 1 gol bez asysty 1 żółta kartka
234 minuty 2 gole 1 asysta 3 żółte kartki

ADRIAN BRZEZIŃSKI
Jedyny z trójki nominowanych, który każdy mecz ligowy rozpoczynał od pierwszej minuty. Najlepsze spotkanie rozegrał w Jabłonowie Pomorskim. W trudnym dla bydgoszczan meczu strzałem zza pola karnego otworzył wynik spotkania. Miał udział przy kolejnej bramce podając do Artura Cielasińskiego. W doliczonym czasie gry po raz 2. pokonał bramkarza gospodarzy ustalając wynik spotkania na 5-0.

11.08 Promień (liga) 90 minut bez gola bez asysty 1 żółta kartka
18.08 Naprzód (liga) 90 minut 2 gole 1 asysta 1 żółta kartka
25.08 Sokół (liga) 87 minut bez gola bez asysty bez kartek
267 minut 2 gole 1 asysta 2 żółte kartki