Odbudowujący się Zawisza jest na najlepszej drodze do trzeciego awansu z rzędu. Nikogo nie dziwi, że do lidera bydgoskiej okręgówki trafiają zawodnicy grający jeden lub nawet dwa poziomy wyżej. Dziś szeregi niebiesko-czarnych zasilił występujący ostatnio w III-ligowej Wdzie Świecie Michał Żurowski. Dla 28-letniego zawodnika jest to powrót na „stare śmieci” po ponad 8 latach.

Żurowski w pierwszej drużynie Zawiszy wystąpił tylko w 2 spotkaniach (oba w Pucharze Polski). Premierowe 90 minut rozegrał 21 lipca 2010 roku w Szczecinie przeciwko Hutnikowi (5-1). W tym samym spotkaniu w niebiesko-czarnych barwach debiutował Paweł Kanik. Ostatnim spotkaniem Żurowskiego z „Zetką” na piersi był mecz w Grudziądzu z Olimpią (2-1), w którym wszedł na końcowe 16 minut. Trener Maciej Murawski nie widział miejsca w składzie dla młodego pomocnika i jeszcze w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011 Żurowski został wypożyczony do III-ligowej Wdy Świecie. Zagrał w 23 meczach ligowych, nie zdobył bramki, zobaczył 3 żółte kartki.

Kolejne 1,5 roku spędził w Rypinie. Jesienią był jedynie zmiennikiem (1 mecz w pierwszym składzie, 10 z ławki), ale na wiosnę wywalczył sobie miejsce w jedenastce Lecha (11 meczów od początku, 1 z ławki). Rypinianie wygrali III-ligowe rozgrywki i uzyskali promocję do wyższej ligi. Na 3. poziomie rozgrywkowym Żurowski rozegrał już tylko 6 spotkań, a po rundzie jesiennej pożegnał się z zespołem.

Wiosnę 2013 spędził w III-ligowej Cuiavii Inowrocław. Wystąpił we wszystkich 14 meczach rundy rewanżowej (każdy od pierwszej minuty, 13 w pełnym wymiarze czasowym).

W sezonie 2013/2014 przeniósł się do Brodnicy, by pomóc IV-ligowej Sparcie w awansie do III ligi. Cel zrealizowano, a Żurowski zagrał w każdym z 29 spotkań. Strzelił 1 gola.

Latem 2014 Żurowski powrócił na 4. poziom rozgrywkowy (III liga), jednak już w barwach nowego klubu – Startu Warlubie. Dla klubu z powiatu świeckiego zagrał 29 razy (z czego 28 w pierwszym składzie), zdobył 1 gola.

Jesień 2015 spędził w Toruniu zaliczając wszystkie 16 ligowych meczów w barwach Elany. Trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, co jest jego najlepszym wynikiem na tym poziomie rozgrywkowym.

Wiosną przeniósł się do Solca Kujaskiego. Podczas rocznej gry dla Unii wystąpił w 35 spotkaniach (31 w lidze + 4 w pucharze). Nie dokończył sezonu 2016/2017 w Solcu Kujawskim. Zimą wrócił do Bydgoszczy. Zasilił zespół Chemika, który walczył o utrzymanie w III lidze. Dla zespołu z Glinek rozegrał 17 meczów (16 w lidze + 1 w pucharze), strzelił 2 gole (2 + 0). Chemik nie zdołał się utrzymać na III-ligowym poziomie.

Żurowski był ważnym ogniwem w bydgoskim zespole w kolejnym sezonie. Znacząco przyczynił się do powrotu Chemika na III-ligowy szczebel. W lidze wystąpił w 33 meczach. Opuścił tylko 1 spotkanie, podczas którego musiał pauzować za żółte kartki. Do tego 7-krotnie wychodził na murawę w ramach okręgowego Pucharu Polski. We wszystkich rozgrywkach zdobył łącznie 10 bramek (8 w lidze + 2 w pucharze) co jest jego najlepszym wynikiem strzeleckim w karierze.

Rundę jesienną obecnego sezonu spędził w III-ligowej Wdzie Świecie, która z początkiem tego roku wycofała się z rozgrywek. W barwach świeckiego klubu rozegrał 17 spotkań. Znalazł się wśród 11 zawodników z ligi, którzy nie opuścili ani minuty! Zdobył 1 gola (w meczu przeciwko Świtowi Skolwin) oraz 1 bramkę samobójczą.

Zawodnik w ostatnich latach regularnie występujący na poziomie III i IV ligi powinien być dużym wzmocnieniem dla walczącego o awans Zawiszy. Od początku sezonu 2015/2016 Żurowski opuścił zaledwie 3 ligowe mecze (2 razy z powodu żółtych kartek). Wystąpił w 113 spośród 116 spotkań. Na boisku spędził 9 992 minuty (na 10 440 możliwych – co daje 95,7%).

Cel stawiany Zawiszy w tym sezonie nie jest czymś nowym dla zawodnika urodzonego w Inowrocławiu. W ciągu ostatnich 7 lat czterokrotnie drużyna, w której występował awansowała na wyższy poziom rozgrywek (Lech Rypin, Sparta Brodnica, Unia Solec Kujawski i Chemik Bydgoszcz). Liczymy, że za kilka miesięcy będzie mógł sobie dopisać 5. awans.