Już w najbliższą niedzielę Zawisza zmierzy się z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Od kilku lat w zespole z powiatu brodnickiego występuje napastnik z Burkina Faso – Valentin Dah. Drugi sezon graczem Naprzodu jest także Arkadiusz Kozłowski. Kibice Zawiszy bardzo dobrze znają obu zawodników. To oni 11 lat temu wraz z ekipą niebiesko-czarnych wywalczyli awans do nowej II ligi.

KOZŁOWSKI I DAH W ZAWISZY

Kozłowski dołączył do pierwszej drużyny Zawiszy wiosną 2007. Debiutował w meczu ligowym z Notecianką Pakość wchodząc na ostatnie 31 minut. W swoim 3. występie (z Lechem Rypin) zdobył premierową bramkę dla bydgoskiego klubu. Do końca sezonu jeszcze 2 razy wpisywał się na listę strzelców. W kolejnym sezonie był już wiodącą postacią w zespole Zawiszy. Wystąpił w 31 meczach. Z 15 golami został najskuteczniejszym piłkarzem Zawiszy w sezonie 2007/2008. Był autorem pierwszego gola w barażu o nową II ligę z LZS Leśnica. W II lidze barwy Zawiszy reprezentował tylko przez pół roku. Wystąpił w 17 meczach, 3 razy trafiał do bramki przeciwnika (w tym dublet z Miedzią Legnica).

Arkadiusz Kozłowski Imię Arkadiusz
Nazwisko Kozłowski
Data urodzenia 3 czerwca 1988
Sezon Klub Rozgrywki M. Min. Br. Ż.k. Cz.k.
2006/2007 (w) Zawisza Bydgoszcz IV liga 7 338 3 0 0
2007/2008 Zawisza Bydgoszcz IV liga 26 2008 10 3 0
baraże o II ligę 1 77 1 1 0
okręgowy PP 4 270 4 0 0
2008/2009 (j) Zawisza Bydgoszcz II liga 17 964 3 1 0
Razem 55 3657 21 5 0

Dah przyszedł do walczącego o awans do II ligi Zawiszy wiosną 2008. Wcześniej reprezentował barwy Elany Toruń. Debiutował w meczu pucharowym z LZS Palczyn. Na pierwszego gola musiał czekać do swojego 4. występu – z Notecianką Pakość. Dah ustrzelił wtedy hat-tricka i był to zdecydowanie jego najlepszy występ w niebiesko-czarnych barwach. Do końca rozgrywek trafił już tylko 2 razy. W II-ligowym Zawiszy zagrał jedynie w 3 meczach ligowych i 1 pucharowym. Jeszcze przed końcem okienka transferowego rozstał się z bydgoskim klubem i zasilił zespół grającej poziom niżej Polonii Nowy Tomyśl.

KOZŁOWSKI I DAH PRZECIWKO ZAWISZY

Prawie 10 lat minęło od odejścia Arkadiusza Kozłowskiego z Zawiszy zanim przyszło mu zagrać przeciwko swojej byłej drużynie. W rundzie jesiennej rozegrał całe spotkanie dla Naprzodu Jabłonowo Pomorskie. Mecz zakończył bez zdobytej bramki.

Data Rozgrywki Gospodarz Wynik Gość Min. Br. Ż.k. Cz.k.
18.08.2018 klasa okręgowa Naprzód 0-5 Zawisza 90 0 0 0

Po odejściu z Bydgoszczy Valentin Dah dwukrotnie mierzył się z drużyną Zawiszy. W 2010 roku, gdy bronił barw Olimpii Grudziądz, wszedł na ostatnią minutę spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Gdańskiej. Olimpia pokonała wtedy Zawiszę 1-0. Drugi mecz przeciwko niebiesko-czarnym miał miejsce jesienią ubiegłego roku. Zawodnik z Burkina Faso wszedł na ostatnie 16 minut.

24.04.2010 II liga Zawisza 0-1 Olimpia 1 0 0 0
18.08.2018 klasa okręgowa Naprzód 0-5 Zawisza 16 0 0 0