Drugi tegoroczny mecz Zawisza również rozegra na stadionie przy ulicy Sielskiej. Do Bydgoszczy przyjedzie Naprzód Jabłonowo Pomorskie – drużyna, która dzięki dobrej grze w ostatnich meczach znajduje się obecnie na 4. miejsce w ligowej tabeli.

HISTORIA SPOTKAŃ

Pierwszy raz na tym samym poziomie ligowym obie drużyny spotkały się w sezonie 2002/2003. Wtedy oba mecze wygrali piłkarze Zawiszy. Trzecie spotkanie bydgoszczan z zespołem Naprzodu miało miejsce już w tym sezonie, w rundzie jesiennej. Po raz trzeci lepszy okazał się zespół niebiesko-czarnych. W dwóch ostatnich meczach Naprzód nie był wstanie zdobyć bramki.

27.10.2002 klasa okręgowa Zawisza 2-1 Naprzód
24.05.2003 klasa okręgowa Naprzód 0-3 Zawisza
18.08.2018 klasa okręgowa Naprzód 0-5 Zawisza

Aktualne serie:

  • Zawisza wygrał wszystkie (3) mecze z Naprzodem
  • Zawisza nie stracił bramki w 2 ostatnich meczów z Naprzodem
SYTUACJA LIGOWA

W poprzedniej kolejce Zawisza powiększył przewagę nad drugim Mustangiem do 7 punktów. W tej serii spotkań większość zespołów rozegrała już swoje mecze. Niebiesko-czarni, żeby utrzymać przewagę nad drużyną z Ostaszewa, muszą w niedzielnym meczu zdobyć komplet punktów.

Naprzód po kiepskim początku sezonu zaczął punktować. W ostatnich 7 meczach ligowych zdobyli 18 na 21 punktów. W tym samym czasie Zawisza zdobył o 3 punkty mniej. Na szczęście dla bydgoszczan Naprzód nie radzi sobie najlepiej w meczach wyjazdowych (8 punktów na 21 możliwych). Mniej punktów zdobyły tylko 3 ostatnie drużyny w tabeli – Promień, Grom i Gryf.

Klasa okręgowa 2018/2019 - stan na 23 marca
źródło: 90minut.pl

Aktualne serie:

  • Zawisza wygrał 3 ostatnie mecze
  • Zawisza wygrał 4 ostatnie mecze w roli gospodarza
  • Zawisza nie stracił bramki w 3 ostatnich meczach
  • Zawisza wygrał 7 ostatnich meczów ligowych w roli gospodarza
  • Zawisza nie przegrał 29 ostatnich meczów ligowych w roli gospodarza
  • Zawisza zdobywał gola w każdym z 24 ostatnich meczów
  • Naprzód stracił przynajmniej 1 bramkę w 3 ostatnich meczach
Bramki zdobyte
Bramki stracone
Zawisza - Naprzód - bramki zdobyte
Zawisza - Naprzód - bramki stracone

Obie drużyny najczęściej trafiają do siatki w ostatnim kwadransie meczu (Zawisza – 39%, Naprzód – 32%). Naprzód najwięcej goli (aż 40%) traci między 61′ a 75′ minutą spotkania.

ZAWODNICY

W zespole Naprzodu występuje 2 byłych zawodników Zawiszy – Arkadiusz Kozłowski (55 meczów, 21 bramek) oraz Valentin Dah (21 meczów, 5 bramek). Więcej na ich temat przeczytacie w tym artykule.

W zespole Zawiszy nie ma zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Naprzodu.