Trzy zwycięstwa w trzech meczach to bilans piłkarzy Zawiszy w marcu. Który z zawodników prezentował się najlepiej? Oficjalny fanpage klubu po raz kolejny organizuje głosowanie na Zawodnika Miesiąca. Za pomocą Facebooka kibice mogą oddawać swoje głosy na jednego z 3 nominowanych piłkarzy. Tym razem w trójce wyróżnionych znaleźli się: Paweł Kanik, Krzysztof Urtnowski oraz Patryk Straszewski.

Głosy można oddawać lajkując ten post.

PAWEŁ KANIK
Skrzydłowy Zawiszy od początku rundy jest wyróżniającą się postacią w zespole. W pierwszym meczu w tym roku dwukrotnie asystował przy bramkach kolegów. W meczu z Naprzodem nie miał udziału przy bramkach, ale w spotkaniu z Sokołem Radomin już osobiście wpisał się na listę strzelców.

16.03 Promień (liga) 67 minut bez gola 2 asysty bez kartek
24.03 Naprzód (liga) 89 minut bez gola bez asysty bez kartek
30.03 Sokół (liga) 75 minut 1 gol bez asysty bez kartek
231 minut 1 gol 2 asysty bez kartek

KRZYSZTOF URTNOWSKI
25-letni pomocnik zaczął rok od znakomitego występu przeciwko Promieniowi. Zdobył bramkę, asystował przy golu Kozłowskiego oraz zaliczył udaną interwencję wybijając piłkę z linii bramkowej. Kolejne dwa mecze solidne w jego wykonaniu, jednak już bez udziału przy bramkach. Urtnowski może występować także na środku obrony, co udowodnił w meczu z Sokołem zastępując pauzującego za kartki Wituckiego.

16.03 Promień (liga) 90 minut 1 gol 1 asysta bez kartek
24.03 Naprzód (liga) 85 minut bez gola bez asysty bez kartek
30.03 Sokół (liga) 90 minut bez gola bez asysty bez kartek
265 minut 1 gol 1 asysta bez kartek

PATRYK STRASZEWSKI
Świetnie rozpoczął się rok 2019 dla napastnika Zawiszy. Najskuteczniejszy piłkarz niebiesko-czarnych w każdym z trzech meczów dwukrotnie pokonywał bramkarza przeciwnika. Z Promieniem podwyższał na 2-0 i 3-0. W meczu z Naprzodem najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie zdobył gola na wagę 3 punktów. W spotkaniu z Sokołem jego bramka otworzyła wynik meczu. Drugiego gola zdobył jeszcze przed przerwą. Jest jednym z trzech zawodników Zawiszy, którzy zdobyli dublet w tym sezonie, ale jedynym który dokonał tego więcej niż raz.

16.03 Promień (liga) 73 minuty 2 gole bez asysty bez kartek
24.03 Naprzód (liga) 76 minut 2 gole bez asysty bez kartek
30.03 Sokół (liga) 69 minut 2 gole bez asysty bez kartek
218 minut 6 goli bez asyst bez kartek