10 punktów na 12 możliwych zdobyli w kwietniu piłkarze Zawiszy. 3 punkty zostały przyznane za wo z Gryfem Sicienko, pozostałe 7 niebiesko-czarni wywalczyli na boisku. Oficjalny fanpage klubu jak co miesiąc organizuje głosowanie na Zawodnika Miesiąca. W trójce wyróżnionych znaleźli się Adrian Brzeziński, Jakub Witucki oraz ponownie Patryk Straszewski.

Głosy można oddawać lajkując ten post.

ADRIAN BRZEZIŃSKI
24-letni pomocnik pierwszy kwietniowy mecz (ze Sportisem) rozpoczął na ławce. Na boisku pojawił się jeszcze w pierwszej połowie zmieniając kontuzjowanego Kanika. Dobrym występem wywalczył sobie pierwszy skład i mecz z Flisakiem rozpoczął od 1. minuty. Przeciwko zespołowi ze Złotorii zagrał pełne 90 minut wpisując się na listę strzelców przy golu na 2-0. W tym samym spotkaniu zobaczył żółtą kartkę, która wyeliminowała go z meczu z Unią.

13.04 Sportis (liga) 47 minut bez gola bez asysty bez kartek
20.04 Flisak (liga) 90 minut 1 gol bez asysty żółta kartka
27.04 Unia (liga) bez występu
137 minut 1 gol bez asysty 1 żółta kartka

JAKUB WITUCKI
Obrońca Zawiszy zagrał w kwietniu w każdym meczu od początku do końca. Był filarem defensywy, która w ciągu miesiąca nie straciła ani jednego gola. Ponadto sam wpisał się na listę strzelców w meczu z Unią Wąbrzeźno wykorzystując rzut karny.

13.04 Sportis (liga) 90 minut bez gola bez asysty bez kartek
20.04 Flisak (liga) 90 minut bez gola bez asysty bez kartek
27.04 Unia (liga) 90 minut 1 gol bez asysty bez kartek
270 minut 1 gol bez asysty bez kartek

PATRYK STRASZEWSKI
Laureat konkursu na Zawodnika Miesiąca w marcu znalazł się również wśród nominowanych za kwietniowe mecze. Bezbramkowe spotkanie ze Sportisem było jedynym w tamtym miesiącu, kiedy nie strzelił gola. Z Flisakiem miał udział przy 2 bramkach: otworzył wynik meczu oraz asystował przy golu Adama Wiśniewskiego. Spotkanie z Unią to już popis strzelecki bydgoskiego napastnika. Pierwszą bramkę zdobył jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron dołożył 2 trafienia (w tym jedno z rzutu karnego). Był to pierwszy hat-trick piłkarza Zawiszy w tym sezonie.

13.04 Sportis (liga) 75 minut bez gola bez asysty bez kartek
20.04 Flisak (liga) 70 minut 1 gol 1 asysta bez kartek
27.04 Unia (liga) 76 minut 3 gole bez asysty żółta kartka
221 minut 4 gole 1 asysta 1 żółta kartka