Gdy zimą do Zawiszy przychodził Tomasz Prejs, był pierwszym piłkarzem od rozpoczęcia odbudowy Zawiszy w 2016 roku z występami w I lidze. Dziś do drużyny niebiesko-czarnych dołącza zawodnik z występami w Ekstraklasie, epizodem w europejskich pucharach oraz zdobytym trofeum – Superpucharem. Witamy w drużynie Korneliusza Sochania!

Sochań jest wychowankiem bydgoskiego klubu. W czerwcu 2013 z drużyną Zawiszy brał udział w finałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Niebiesko-czarni wywalczyli srebro, a Sochań wpisał się na listę strzelców w finałowym meczu z Wisłą Kraków.

W sezonie 2013/2014 znalazł się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. 3 grudnia 2013 zadebiutował w Ekstraklasie wchodząc na ostatnią minutę meczu z Piastem Gliwice (6-0). Na kolejne minuty w pierwszej drużynie musiał poczekać do kolejnego sezonu.

9 lipca 2014 wraz z zespołem Zawiszy wywalczył Superpuchar. Rozegrał całą drugą połowę wygranego 3-2 meczu z Legią. Dostał szansę od 1. minuty w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy z SV Zulte Waregem. Trzy dni później rozegrał 90 minut w meczu 1. kolejki Ekstraklasy z Koroną Kielce. Na tym niestety kończą się występy Sochania w pierwszym zespole Zawiszy.

Więcej szans na grę otrzymywał w IV-ligowych rezerwach. W latach 2012-2014 w barwach drugiego zespołu rozegrał 30 meczów (25 w lidze).

Wiosną 2015 przeniósł się do Kołobrzegu, gdzie przez 2,5 roku reprezentował barwy Kotwicy. Wystąpił w 55 spotkaniach na poziomie II ligi, zdobył 1 gola. Ponadto zagrał w 2 spotkaniach Pucharu Polski.

Sezon 2017/2018 rozpoczął w KP Starogard Gdański. Nie może jednak zaliczyć pobytu w tym klubie do udanych. Zagrał jedynie w 3 meczach III ligi oraz 2 okręgowego Pucharu Polski.

Wiosną 2018 obdudowywał formę w IV-ligowym Drukarzu Warszawa. W rundzie rewanżowej wystąpił w 13 spotkaniach zdobywając 10 bramek, co jest jego najlepszym osiągnięciem w karierze.

W poprzednim sezonie był zawodnikiem Olimpii Elbląg. Zagrał w 7 meczach II ligi spędzając na boisku łącznie 538 minut.