W niedzielę Zawisza rozegra 4. mecz ligowy w tym sezonie. Po raz 2. wystąpi w roli gości, jednak ponownie spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Sielskiej. Obie drużyny nie miały udanego początku sezonu i czekają na swoje pierwsze zwycięstwo.

HISTORIA SPOTKAŃ

Mecz Piasta z Zawiszą będzie pierwszym w historii spotkaniem tych drużyn. Oba kluby przez 73 lata istnienia (Piast, tak jak Zawisza, został założony w 1946 roku) nie trafiły na siebie zarówno w rozgrywkach ligowych jak i pucharowych.

SYTUACJA LIGOWA

Zawisza rozegrał w tym sezonie 3 mecze. Kibice wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo niebiesko-czarnych. W ostatniej kolejce bydgoszczanie wywalczyli pierwszy punkt i zdobyli pierwszą bramkę.

Piast w tym sezonie ma na koncie 4 rozegrane mecze. W każdym schodził z boiska pokonany i zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Stracił 17 bramek (najwięcej w lidze), z czego 11 w spotkaniach rozgrywanych poza Złotnikami Kujawskimi.

IV liga 2019/2020 - stan na 30 sierpnia
źródło: 90minut.pl

Aktualne serie:

  • Zawisza nie wygrał 3 ostatnich meczów ligowych
  • Piast przegrał 4 ostatnie mecze ligowe
ZAWODNICY

Mateusz Wruck w sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Piasta Złotniki Kujawskie, z którym wywalczył awans do IV ligi. Wystąpił w 28 meczach klasy okręgowej (2175 minut) i 1 meczu pucharowym (120 minut).

W drużynie Piasta nie ma zawodników, którzy w przeszłości występowali w pierwszej drużynie Zawiszy.

Możliwe debiuty/powroty/jubileusze:

  • Wojciech Ruczyński może rozegrać 150. ligowy mecz w barwach Zawiszy
  • Adrian Brzeziński może rozegrać 50. mecz w barwach Zawiszy (wszystkie rozgrywki)