Po serii meczów w Bydgoszczy Zawiszę czeka pierwszy dalszy wyjazd. Niebiesko-czarni udadzą się do Włocławka na mecz z Liderem. Po serii zwycięstw bydgoszczanie po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się w górnej połówce tabeli. Czy przedłużą zwycięską passę?

HISTORIA SPOTKAŃ

Zawisza nigdy nie grał z Liderem Włocławek. Założony w 2002 roku klub nigdy nie występował w tej samej lidze co niebiesko-czarni. Obie drużyny nigdy nie trafiły na siebie w rozgrywkach pucharowych.

SYTUACJA LIGOWA

Po serii 3 zwycięstw bydgoski Zawisza po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w górnej połówce tabeli. Bydgoszczanie zajmują 6. miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów co włocławianie (7. miejsce).

Zawisza jest drużyną, która zdobyła najwięcej bramek grając jako goście (9). Trzeba jednak pamiętać, że 2 z 3 meczów „wyjazdowych” były rozgrywane na stadionie przy ul. Sielskiej. Zawisza dysponuje 2. najsilniejszą defensywą w lidze (4 gole stracone). Mniej bramek stracił tylko liderujący Pomorzanin Toruń (3).

Obie drużyny w przypadku wygranej i przy korzystnych wynikach innych meczów mogą awansować na pozycję wicelidera. Porażka może oznaczać spadek nawet na 12. pozycję.

IV liga 2019/2020 - stan na 13 września
źródło: 90minut.pl

Aktualne serie:

  • Zawisza wygrał 3 ostatnie mecze
  • Zawisza nie przegrał 5 ostatnich meczów
  • Zawisza nie stracił bramki w 3 ostatnich meczach
  • Lider nie przegrał 3 ostatnich meczów
  • Lider zdobywał przynajmniej 1 bramkę w 13 ostatnich meczach na własnym stadionie
  • Lider zdobywał przynajmniej 1 bramkę w 20 ostatnich meczach ligowych na własnym stadionie
ZAWODNICY

Rafał Piekuś w sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Lidera Włocławek. Wystąpił w 7 meczach klasy okręgowej (216 minut, 1 bramka) i 2 meczach pucharowych (180 minut).

W drużynie Lidera nie ma zawodników, którzy w przeszłości występowali w pierwszej drużynie Zawiszy.