Po 2 porażkach z włocławskimi drużynami piłkarze Zawiszy mają okazję do rehabilitacji w meczu z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Mecz, w którym bydgoszczanie formalnie będą gośćmi, zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Sielskiej. To już trzecia taka sytuacja w tym sezonie.

HISTORIA SPOTKAŃ

Sobotni mecz będzie pierwszym w historii spotkaniem Zawiszy z Orlętami. Obie drużyny nigdy nie rywalizowały w tej samej lidze. Nie trafiły na siebie również w rozgrywkach pucharowych.

SYTUACJA LIGOWA

Przed tą kolejką Zawisza znajdował się na 12. pozycji w lidze. W piątek swój mecz rozgrywała Pogoń Mogilno, która zepchnęła bydgoszczan na 13. miejsce. 14. lokatę zajmują Orlęta Aleksandrów Kujawski, które tracą do niebiesko-czarnych 1 punkt.

W przypadku zwycięstwa Zawisza może awansować na 9. pozycję. Ewentualna wygrana Orląt sprawi, że zespół z Aleksandrowa Kujawskiego przeskoczy niebiesko-czarnych w tabeli.

Zawisza w 2 ostatnich meczach stracił 5 bramek. W 6 poprzednich spotkaniach – tylko 4 gole. Mimo to, bydgoska defensywa należy do ligowej czołówki. Mniej bramek stracił tylko Pomorzanin (3) oraz Sparta (7). Dla porównania – rywale strzelili Orlętom aż 17 goli.

IV liga 2019/2020 - stan na 27 września
źródło: 90minut.pl

Aktualne serie:

  • Zawisza strzelał przynajmniej 1 gola w każdym z 4 ostatnich meczów rozgrywanych na stadionie przy ul. Sielskiej
  • Orlęta przegrały 3 ostatnie mecze rozgrywane poza Aleksandrowem Kujawskim
ZAWODNICY

W drużynie Zawiszy nie ma zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali brawy Orląt.

W barwach zespołu z Aleksandrowa Kujawskiego występuje Mateusz Skowroński – wychowanek Zawiszy (w klubie do 2012). W pierwszej drużynie zagrał tylko w 1 spotkaniu (z Miedzią Legnica).

Mateusz Skowroński Imię Mateusz
Nazwisko Skowroński
Data urodzenia 14 kwietnia 1992
Sezon Klub Rozgrywki M. Min. Br. Ż.k. Cz.k.
2010/2011 Zawisza Bydgoszcz II liga 1 62 0 0 0
2011/2012 Zawisza Bydgoszcz I liga
2012/2013 (j) Zawisza Bydgoszcz I liga
Razem 1 62 0 0 0

Możliwe debiuty/powroty/jubileusze:

  • Patryk Straszewski może rozegrać 50. mecz w barwach Zawiszy (wszystkie rozgrywki)