Po 3 ligowych porażkach nastroje w Zawiszy nie są najlepsze. Szansa na ich poprawę oraz przerwanie serii porażek będzie w meczu pucharowym. W IV rundzie okręgowego Pucharu Polski bydgoszczanie zagrają z Piastem Złotniki Kujawskie. Zawisza wygrał z tym rywalem w lidze, a tamto zwycięstwo zakończyło serię ligowych meczów bez kompletu punktów. Czy dziś też zobaczymy odmienionego Zawiszę?

HISTORIA SPOTKAŃ

Mecz Zawiszy z Piastem będzie 2. spotkaniem tych drużyn w historii. Oba zespoły zagrały już ze sobą w tym sezonie w lidze. Na stadionie przy ul. Sielskiej, gdzie gospodarzem był Piast, padł wynik 5-0 dla niebiesko-czarnych. Hat-tricka skompletował Patryk Kozłowski, a po bramce dołożyli Bartosz Stoppel oraz Mateusz Oczkowski.

01.09.2019 IV liga Piast 0-5 Zawisza
STAWKĄ WIOSENNE MECZE W PUCHARZE

Ostatni raz wiosenne mecze w okręgowym Pucharze Polski Zawisza rozgrywał w sezonie 2007/2008. Wtedy niebiesko-czarni dotarli do finału, gdzie ulegli Victorii Koronowo (0-0, 0-1). W kolejnych 8 sezonach bydgoszczanie uczestniczyli w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W sezonie 2016/2017 startujący w klasie B Zawisza nie przystąpił do rozgrywek pucharowych, a w kolejnych 2 edycjach odpadał latem lub jesienią. Tym razem jest już o krok od udziału w wiosennej części rozgrywek. Zwycięstwo z Piastem zagwarantuje udział w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa.

Żeby znaleźć się w IV rundzie PP Zawisza musiał wygrać jeden mecz. W spotkaniu II rundy pokonał Czarnych Nakło nad Notecią 8-0. W III rundzie niebiesko-czarnym przypadł wolny los.

Piast w tej edycji rozegrał już 2 spotkania. W II rundzie po dogrywce wygrał z LKS-em Dąbrowa Chełmińska 5-2. W III rundzie pokonał Pałuczankę Żnin 4-2.

Obie drużyny przegrały 3 ostatnie spotkania. Piast poza rozgrywkami pucharowymi przegrał w tym sezonie wszystkie mecze.

Możliwe debiuty/powroty/jubileusze:

  • Dawid Deresiewicz może zagrać w Zawiszy po 322 dniach